Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Deski do prasowania

( ilość produktów: 26 )

Optymalnie dobrana deska do prasowania pozwala szybko uporać się ze stertą świeżo upranych ubrań. Regulacja wysokości blatu zapewnia wygodę i umożliwia pracę w wyprostowanej pozycji. Deski do prasowania na siedząco powinny mieć odpowiednio wyprofilowaną konstrukcję, która nie dotyka kolan, dając większą swobodą ruchów. Zwężenie blatu z jednej strony pozwala łatwiej prasować koszule, spodnie oraz spódnice. Można również skorzystać z rękawnika, który znakomicie nadaje się do prasowania rękawów i nogawek. Bardzo ważnym elementem każdej deski jest podstawka, która pozwala bezpiecznie odstawić gorące żelazko. Podstawy o większej szerokości przydają się podczas prasowania ze stacją parową (generatorem pary).

Jaką deskę do prasowania wybrać?

Prasowanie ubrań odpowiednio dobraną deską do prasowania może być szybkie i wygodne. Właściwy model pozwoli na zachowanie ergonomicznej pozycji przy pracy, zmniejszając obciążenie naszego kręgosłupa. Podczas zakupu należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy konstrukcja deski zapewnia bezpieczeństwo podczas pracy dla nas i naszej rodziny.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie deski do prasowania?

Wymiary i kształt blatu - wielkość powinna być dopasowana do wielkości Twojego mieszkania oraz do ubrań, które najczęściej prasujesz. Duże deski sprawdzą się w każdym wypadku, nawet przy prasowaniu firanek i zasłon. Takie modele potrzebują jednak więcej miejsca i są cięższe od desek standardowych. Blat deski powinien być również zwężany z jednej strony, pozwalając wygodniej prasować rękaw czy plisowaną spódnicę.

Konstrukcja stelaża - jeden z tych parametrów, które mają duży wpływ na stabilność deski podczas prasowania. Konstrukcje mogą być wykonane z rur lub z profili. Najczęściej używanym materiałem jest stal ale dostępne są również deski ze stelażem aluminiowym.

Regulacja wysokości blatu - dopasowanie wysokości, na której będzie znajdować się blat podczas prasowania zapewnia wygodę oraz zmniejsza obciążenie kręgosłupa. Deski mogą być wyposażone w kilku stopniową regulację (zmiana poziomu wysokości co około 5 cm) oraz w płynną regulację (zmiana poziomu wysokości co około 1 cm).

Pokrowiec i grubość podkładu - zamontowany na desce pokrowiec może być bawełniany lub teflonowy (metalizowany). Pokrowce metalizowane oddają ciepło żelazka, zwiększając efektywność i szybkość prasowania. Podkład może być wykonany z watoliny, pianki lub filcu. Jego grubość znacząco wpływa na komfort prasowania.

Rodzaj podstawy pod żelazko - większość desek posiada standardową podstawkę, na której możemy odłożyć bezpiecznie rozgrzane żelazko bez obaw o przypaleni ubrań. Podstawy o większej szerokości są niezbędne podczas prasowania ze stacją parową (generatorem pary).

Rękawnik - znakomicie nadaje się do prasowania takich elementów odzieży jak rękawy w koszuli,  nogawki spodni oraz inne drobne rzeczy.

 

 

 

pixel